YouTube’un Oyun Uygulaması Görücüye Çıkıyor

0
344

Dünya’nın en çok ziyaret edilen sitelerinden YouTube, hayata geçirdiği oyun uygulamasını daha fazla bölgede kullanıma sunuyor…

Hem web alanında hem de mobil bazda büyük bir kitleye hitap etmekte olan YouTube, bilindiği üzere bir süre önce Gaming adını verdiği oyun uygulamasını belirli bölgeler için hayata geçirmişti. Filipinler, Hindistan, Malezya ve Tayvan ülkelerinde görücüye çıkan uygulamanın şimdi ise belli başlı büyük ülkeler için de aktif hale geldiği bilgisi elimize ulaştı. Açıklanan bilgilere göre oyun uygulamasının masaüstü sürümü, yakın bir zamanda küresel çapta olmak üzere kullanıma sunulmuş olacak.

Twitch’in en büyük rakibi olarak görülen ve edindiği canlı yayın özellikleri ile birlikte rekabeti iyice kızıştıran platform, ortaya çıkan bilgilere göre Gaming uygulamasını ABD, Birleşik Krallık, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda ve İrlanda ülkelerinde de görücüye çıkarma istiyor. Ayrıca bunlara ek, 4 yeni ülkenin daha liste dahilinde olduğu söylenmekte. Android ve iOS platformları için yayımlanacak olan uygulamanın ne yazık ki Windows cephesinde de görücüye çıkıp çıkmayacağı bilinmiyor. Eğer konu ile ilgili yeni bir bilgi paylaşılır ise aktarmış olacağız, bizi takip etmeye devam edin.

Kaynak: webtekno.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here