Umudunuzu Kaybettiğinizi Sandığınızda İzlemeniz Gereken 5 Film [liste]

0
408

 Bazen hayat üzerimize…

  Geliyormuş gibi hissederiz. Bazen sanki var olan sorunumuz, hiç çözülmeyecekmiş hissine kaptırır bizi. O sorumlulukların yükü ağır gelir bazen. Büyük ihtimalle bu sorunu sizden önce yaşayanlar da oldu ve belki de bu beyaz perdeye taşındı. Bu 5 filmi izlediğinizde belki de umudunuzu kaybettiğinizi sandığınızda yeni bir umut doğacak.

  1. Aşkın 500 Günü (500 Days of Summer)

  Belki yabancı dizi izliyorsanız New Girl dizisindeki Zooey Deschanel’i biliyorsunuzdur. O fırlama, komik ve güzeller güzeli kız bu filmde, aldığı Summer rolünde oldukça iyi.

  Tom, İyi Dilek Kartları adlı şirkette çalışmaktadır. Summer’ı gördüğü andan itibaren ona kör kütük aşık olmuştur. Peki, Summer da O’na aşık olmuş mudur? Aşkın kaç yıl, kaç gün, kaç saat… olduğuna dair bir film. Kesinlikle umudunuzu kaybettiğinizi sandığınızda izlemeniz gereken bir film.

2. Ye – Dua Et – Sev (Eat, Pray, Love)

  Hiç kimse konforu ve mutlu olduğu yeri bırakıp gitmek istemez. Ancak bu filmimizde kocasından acılı şekilde boşanan  bir kadın, bir yolculuğa çıkar. Bu yolculuk kendini bulmak çabasıdır. İlk başlarda aradığını bulamayacakmış gibi görünse de, işler sonradan değişiyor. İtalya, Hindistan ve Bali… Üç ülke ve üç kavram: Ye, dua et ve sev.

  Kesinlikle umudunuzu kaybettiğinizi sandığınızda izlemenizi tavsiye ederim.

3. Şimdi ya da Asla (The Bucket List)

  Emekli olduğunuzu düşünün. Yaşınız geçmiş ve artık “Bu yaştan sonra yapacaklarım sınırlı. Ne yapabilirim ki?” diye düşünenlerin bu fikrini yıkacak nitelikte bir film. İzlemeye doyamayacaksınız. Oyuncu kadrosu muhteşem; başrollerde Morgan Freeman ve Jack Nicholson var. Bu filmde bu iki yaşlı adamın ölmeden önce yapmak istedikleri her şeye tanıklık ediyoruz. Yapmak istedikleriniz için bahane aramamanızın gerektiğini bizlere nakşeden mükemmel bir film.

4. Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi (10 Things I Hate About You)

  Başrollerinde Heath Ledger, Julia Stiles, Larissa Oleynik ve Joseph Gordon-Levitt’in bulunduğu bu film, romatik-komedi türünde. Film okula yeni gelen bir genci konu ediniyor. Cameron (Okula yeni gelen genç), okulun güzel kızı Bianca’ya aşık olur. Fakat Bianca’nın babası Cameron’a önce Bianca’nın kardeşi ile çıkması gerektiğini söyler. Olaylar gelişir…

  İzlemeniz gereken güzel bir film daha.

5. Kör Nokta (The Blind Side)

  Amerikan futbolu oynayan Michael, ailesi ve yardımcısının gerçek yaşamları beyaz perdeye aktarılmış. Vizyona girdiği sene büyük yankı uyandırmıştı. Şiddetle izlemenizi tavsiye edeceğim son film.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here