Quantum Break’ten Korsan Oyunculara Karşı Akıllıca Çözüm

0
504

Tüm oyun geliştiricilerinin korkulu rüyası korsan oyunlara karşı alınan önlemler giderek artmakta. Daha önceden başta Just Cause 3 olmak üzere yeni oyunlarda yavaş yavaş kullanılmaya başlanan Denuvo adlı şifreleme sisteminin korsanları ne derece bezdirdiğindenbahsetmiştik. Fakat yine de korsanlar oyunlara sızmanın bir yolunu buluyor.

Ancak Remedy‘nin geliştirdiği Quantum Break oyunu, bu duruma yaratıcı bir çözüm sunabilir. Quantum Break’in sahip olduğu şifreleme sistemi eğer oyununuzun korsan olduğuna karar verirse, oyundaki karakterinizin bir gözüne göz bandı koyuyor. Yani korsan oyun oynayanın karakteri de oyunda bir korsan gibi gözüküyor.

Hatta bir Reddit kullanıcısının dediğine göre oyunu başlatmadan önce Windows Store‘dan çıkış yaparsanız benzer durumla yine karşılaşma ihtimaliniz var (oyununuz korsan olmasa bile). Tabi bu çözüm korsan oyuncuları ne denli caydırır bilinmez ancak çözüm olarak çok yaratıcı olduğunu söyleyebiliriz.

Bu arada Remedy’nin benzer uygulamayı bir diğer oyunu Alan Wake’de de yaptığını hatırlatalım. Quantum Break, 5 Nisan‘da hem Xbox One hem de PC platformuna sunuldu.

Kaynak: webtekno.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here